Chcesz twórczo spędzić czas w wakacje albo mieć w swoim portfolio książkę, a może chcesz posłuchać jak powstawały książki, które znalazły czytelników na całym świecie? Zapraszamy!
Ladida Books i Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej zapraszają na letnie warsztaty pt. „10 dni i powstała książka”. Warsztaty poprowadzą Karolina i Hans Lijklema – projektanci, ilustratorzy i autorzy m. in.: serii książek Free Font Index i Pictographic Index oraz książek dziecięcych z serii „Ninka”.
Warsztaty trwają przez 10 dni w godz. 10.00 – 14.30 w terminie od 29.06 – 10.07.2015
Warsztaty polegać będą na wspólnym stworzeniu opowieści graficznej bez słów. Uczestnicy warsztatów poznają etapy powstawania książki, w tym wybrane proste techniki graficzne i introligatorskie, możliwe do powtórzenia we własnym zakresie.
Każdy z uczestników weźmie udział w kompletowaniu dokumentacji do książki, które odbędzie się podczas wspólnego wyjścia w plener w ciekawy punkt miasta. Później będziemy wspólnie uzgadniać zawartość książki, każdy indywidualnie wykona 4 strony publikacji, a także weźmie udział w pracach introligatorskich nad złożeniem stron i oprawie całości.
Karolina i Hans Lijklema także opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy nad książkami.
Efektem końcowym warsztatów będzie własny egzemplarz książki dla każdego z uczestników.
W cenie warsztatów są wszystkie materiały potrzebne do wykonania planowanego projektu, w tym papier, farby drukarskie, tektura, klej, ołówki, cienkopisy i inne potrzebne materiały.
Uczestnicy powinni mieć ze sobą jedynie dowolny aparat fotograficzny lub smartfon do wykonania zdjęć do dokumentacji, szkicownik oraz bilety komunikacji miejskiej na dzień pleneru.
Dodatkowo w pracowni gwarantowana codziennie: twórcza atmosfera, kawa, herbata i coś słodkiego także w cenie warsztatów.
Cena warsztatów od osoby wynosi 1760,00 zł.
Mała grupa. Ilość miejsc ograniczona do 10 osób w grupie!
Zapisy do: 29.05.2015!
Decydująca jest kolejność zgłoszeń oraz wpłata pełnej kwoty na konto:
WSFoto K
64 1140 2017 0000 4902 1271 7213
Dodatkowe informacje:
Tel: 22 621 21 98