Książka dla dzieci Karoliny Lijklema pt. „Nasz warszawski tramwaj” została wydana przez Tramwaje Warszawskie Sp.z o. o. w 2014 r. (drugie wydanie 2015 r.).

Pokazana w książeczce podróż tramwajami przez Warszawę to nie tylko opowieść o ciekawych miejscach stolicy, ale także wyprawa w przeszłość – do początków warszawskich tramwajów. Dowiemy się z niej jak wyglądały pierwsze tramwaje konne, gdzie znajdowała się pierwsza elektrownia tramwajowa i co w niej się dzisiaj mieści, a także czy można jeszcze zobaczyć pierwszy elektryczny tramwaj typu A, czy naprawdę były kiedyś w wagonach tabliczki z napisem „Nie pluć”, czy jeździły kiedyś otwarte wagony bez dachu, czy zawsze wolno było przewozić psy w tramwajach albo co to znaczy jechać „na cycku” i ile osób może teraz pomieścić jeden nowoczesny tramwaj.

Wszystkie te informacje wplecione są w dziecięcą opowieść, która niejednego rodzica lub dziadka skłoni do wspomnień. Książeczka jest opatrzona licznymi ilustracjami i zdjęciami archiwalnymi. Opowieść przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale na pewno zainteresuje także trochę młodszych, a nawet starszych czytelników.

Dystrybucja: Tramwaje Warszawskie Sp.z o. o.