W książce „Opowiesz nam o Sejmie?” Karolina Lijklema wplata w prawdziwie dziecięcą historię różne informacje dotyczące instytucji państwowej, jaką jest Sejm. Podczas spaceru, wspólnego wyjścia na wybory, obiadu u dziadków, a w końcu spaceru po terenie parlamentu, bohaterowie książeczki – Ania i jej brat Bartek, dowiadują się jak działają mechanizmy demokracji i jaki to wszystko ma związek z nimi i ich rodziną.

Książeczka jest opowieścią o świecie dorosłych, który może wydawać się dziecku zupełnie niezrozumiały, czasami jednak wiele rzeczy można jasno wytłumaczyć, trzeba się tyko zatrzymać, usiąść w fotelu i spokojnie porozmawiać.

„Najwięcej zapamiętujemy z opowieści bliskich, z miejsc, które często odwiedzaliśmy w dzieciństwie. Chciałabym, żeby ta książeczka była jak spacer za rękę z bliską osobą, która ciekawie opowiada i której chce się słuchać” – mówi autorka. „Dzieci zawsze obserwują rodziców i nawet jeśli są zajęte zabawą to w tle słyszą rozmowy. Te zasłyszane w dzieciństwie rozmowy i opinie często kształtują człowieka i wpływają na jego postawę w dorosłym życiu. Nastrój w domu w dzień wyborów, może sprawić, że jako dorośli będziemy głosować.”

Książka została wydana przez Wszechnicę Sejmową i Wydawnictwo Sejmowe. Kierowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jednak młodsze lub starsze dzieci na pewno także znajdą w niej coś ciekawego dla siebie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe, 2015

KUP KSIĄŻKĘ >